TED Ankara Koleji Kütüphane ve Bilgi Merkezi'nin abone olduğu e-kaynakları okulumuz dışından buradan kullanabilirsiniz. Kaynakları kullanabilmek için "Kullanıcı Adı" ve "Kullanıcı Şifresi"'ni Kütüphanemizden öğrenebilirsiniz.

 

Kullanıcı Adı ve Şifresini girerek "Oturum Aç" düğmesine tıklayınız.  Abone olduğumuz e-kaynaklar ekranınızda listelenecektir.

 

Kullanıcı Adı       :
Kullanıcı Şifresi :

Abone olduğumuz veri tabanları lisans anlaşmaları çerçevesinde kullanıma açılmaktadır. Yapılan anlaşmalardaki kuralların herhangi bir kişi tarafından ihlal edilmesi, veri tabanlarının geçici bir süre için, bazı durumlarda ise, tamamen kapatılmasıyla sonuçlanmaktadır.

Bu tür usulsüz kullanımlar kullanıcıyı yasal sorumluluk altına sokacağından, tüm veri tabanlarının kullanımında aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önemle duyurulur.

  • Belirli sayıda basılı veya elektronik kopya alınabilir (tek bir makale, bir kitabın bir bölümü, tek bir tez, gibi). Veri tabanlarından, robot ve benzeri yazılımlar kullanılarak, sistematik şekilde, çok sayıda yayının kopyalanması yasaktır.

  • Veri tabanları kişisel bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılabilir. Veri tabanının satılması, içeriğinin dağıtılması veya kar amaçlı kullanılması yasaktır.

  • Veri tabanlarından alınan kopyalar yalnızca Okulumuz mensupları ile paylaşılabilir. Veri tabanlarından kopyalanan içerik bilgisi veya makalelerin, e-posta listeleri aracılığı ile dağıtılması yasaktır.

  • Veri tabanlarında yer alan bilgilerin üzerinde değişiklik yapılması ya da bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yaratılması yasaktır.

 

Sorularınız ve detaylı bilgi için kcomlekci@tedankara.k12.tr adresine e-mail gönderiniz.